Evinize Halı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Faktör

EVİNİZE HALI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 6 FAKTÖR

Ev tadilatı, mülkünüze değer katmanın ve evinizin konforunu artırmanın en kolay yoludur. Aslında, Türkiye'de ev sahiplerinin yüzde 90'ından fazlası yakın gelecekte bir noktada evlerini yenilemeyi planlıyor.

Çoğu ev sahibi için bu, hangi iyileştirmelerin yatırıma değer olduğunu merak etmelerine neden olur. İster inanın ister inanmayın, eviniz için halı satın almak, mekanınızı ev gibi hissettirmenin basit ve uygun fiyatlı bir yoludur.

Bununla birlikte, ne zaman halı satın alacağınıza veya halı SSS'lerini okumaya başlamadan önce, eviniz için doğru seçeneği nasıl seçeceğinizi bilmeniz gerekir. Gala halı bunun için online satış mağazaları sayesinde; almak isteyeceğiniz halıların detaylı görsel ve açıklamalarını ürünlere ekledi. Aramanıza başlamadan önce düşünmeniz gereken birkaç önemli nokta aşağıda verilmiştir.


1. Bütçenizi Değerlendirin

Eviniz için farklı halı türlerine ve döşeme seçeneklerine bakmaya başlamadan önce bütçenizi belirlemeniz gerekir. Yeni döşemeniz için nasıl ödeme yapacağınızı düşünün.

Tasarrufunuz varsa, nakit ödeme neredeyse her zaman en iyi seçenektir. Bununla birlikte, birikmiş paranız yoksa, finansman seçeneklerine bakmak isteyeceksiniz .


2. Alanı Nasıl Kullanacağınızı Düşünün

Ne kadar harcayacağınızı anladıktan sonra, farklı halı türlerine bakmaya başlamanız gerekir. Çünkü Gala halı'da seçenek çok. Alanınız için en iyi seçenek, büyük ölçüde odayı nasıl kullanacağınıza bağlıdır.

Örneğin, çocukların yerde oynayacağı bir aile odasına halı döşüyorsanız, life veya  halley halılar daha iyi bir seçim olacaktır. Bununla birlikte, bir ev ofisine halı döşüyorsanız ve mobilya baskılarını kolayca göstermeyecek veya ofis koltuğunuza müdahale etmeyecek bir şeye ihtiyacınız varsa, düşük tüylü bir seçenek en iyi sonucu verecektir.

Alanınız için en uygun halının hangisi olduğundan emin değilseniz, seçeneklerinizi döşeme uzmanınızla görüşün. İlgilendiğiniz her halının artılarını ve eksilerini belirtebilecekler.


3. Döşemenin Yapmasını İstediğiniz Şeylere Dikkat Edin

Modern halı birçok farklı renk ve dokuda mevcuttur. Bu renkler ve dokular, evinizin görünümünü ve hissini önemli ölçüde etkileyebilir.

Her odada halının ne yapmasını istediğinizi düşünün. Mobilyalarınızı vurgulamanın ve temizlik arasında kir ve döküntüleri gizlemenin bir yolunu arıyorsanız, dokulu halı bunu mümkün kılacaktır. Küçük odaların daha büyük görünmesini istiyorsanız, açık renkler yerleştirmek alanı açacaktır.

Halınız için seçtiğiniz doku ve renk türü, odanın dekorunun geri kalanını doğrudan etkileyecektir.


4. Bakım Gereksinimlerini Düşünün

Tüm halılar düzenli temizlik ve bakım gerektirir, ancak bazı stil ve renkler diğerlerinden daha fazlasını gerektirir. Karar vermeden önce, düşündüğünüz her halı türü için bakım gereksinimleri hakkında bilgi edinin.

Unutmayın, yüksek tüylü halı daha sık ezilir ve haftada en az bir kez vakumla yenilenmesi gerekir. Az tüylü halılar kolayca ezilmez ve yeniymiş gibi görünmeleri için sık bakım gerektirmez.

Kurulum ekibiniz, halıyı yoğun trafikli alanlarda daha temiz tutmak için halıyı leke engelleyici çözümlerle de tedavi edebilir.


5. Dolguyu Unutmayın

En kaliteli halı bile mükemmel bir dolgu olmadan ayaklarınızın altında rahat hissetmez. İster inanın ister inanmayın, birçok ev sahibi paradan tasarruf etmek için dolguyu atmaya veya düşük kaliteli malzemelere yatırım yapmaya çalışır.

Bu işe yarayacak olsa da, döşeme seçiminizden pişmanlık duymanıza neden olacaktır.

Bunun yerine, halılarınızın tadını çıkarmanıza yardımcı olacak kalın dolgulara yatırım yapın. Her zaman bütçenizi küçültmek için başka yollar arayabilirsiniz.


6. Garantinizi Anlayın

Farklı üreticiler, ürünleri için farklı garantiler sunar. Bu garanti sizi, bir imalatçının kusurundan hasar gören ürünler için onarımlar veya tam değişimler için ödeme yapmak zorunda kalmaktan korur. Bir karar vermeden önce, her bir garantinin şartlarını ayrıntılı olarak inceleyin, profesyonel kurulum ekibiniz size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

En az birkaç yıldır ürünlerinin arkasında duran bir üretici seçmek isteyeceksiniz. Unutmayın, garanti ne kadar uzun sürerse, pahalı onarımlardan o kadar uzun süre korumaya sahip olursunuz.


Evinizin zeminlerini yükseltmek, yapabileceğiniz en kolay ve en uygun maliyetli ev iyileştirmelerinden biridir. Ancak seveceğiniz halı satın almak her zaman düşündüğünüz kadar kolay değildir.

Eviniz için yeni halı aramaya başlamadan önce, bu önemli noktaları göz önünde bulundurun. Bu şekilde eviniz, bütçeniz ve yaşam tarzınız için en iyi kararı verebileceksiniz. Şimdi Gala halının online mağazaalarından birine girin ve halınızı seçmeye başlayın.

Write Comment